9 טיפים לבחירת נופש כשר בחו"ל

9 טיפים לבחירת נופש כשר בחו"ל

נופש בחול לשומרי מסורת כשר או נופש כשר למהדרין נראים להרבה מאוד אנשים כמו סוגי נופש שאינם ברי השגה, או לפחות כאלה שמאוד קשה להצליח ליהנות בהם. בהיעדר אפשרות נוחה בחו"ל לנופש מהדרין, הרבה מאוד משפחות יהודיות מוותרות על נופש בארצות אחרות, ומעדיפות להישאר בארץ.

למרות החששות הברורים לנו, כסוכנות נסיעות הדואגת לתכנון נופש כבחו"ל החל משנת 2005, אנחנו יודעים שלא רק שאפשר להצליח לקיים חופשה כשרה בחו"ל, אלא שאפשר לעשות את זה וליהנות מכל רגע.

לכן, אם אתם מתכננים נופש לדתיים בחו"ל בקיץ הקרוב ובכלל, נופש כשר למהדרין בחו"ל, חשוב מאוד שתקראו את המאמר.

תשעת הטיפים שלנו לתכנון חופשה כשרה בחו"ל או נופש בחול לשומרי מסורת – טיול נופש כשר / נופש כשר למהדרין בחו"ל

על מנת שתוכלו לתכנן לכם חופשה כשרה בחו"ל שתהיה עבורכם הנאה צרופה ולא משנה אם אתם נוסעים בזוג, עם ילדים או עם חברים, צוות מתכנני הטיולים שלנו ריכז עבורכם תשעה טיפים חשובים לנופש מהדרין מושלם.

נופש כשר בחו"ל

מטרת הטיול

כמו בכל סגנון אחר של נופש, גם אשר מדובר בסגנון של חופשה כשרה בחו"ל למהדרין או של נופש כשר בכלל, הדבר הראשון שכדאי לעשות הוא להחליט מהי מטרת הטיול.

כך למשל, אם מדובר בטיול בר/בת מצווה, ביקור בארצות בהן פועלים קהילות יהודיות ובתי כנסת יהיה בחירה מצוינת; אם מדובר בטיול בטן-גב כדאי יהיה לבחור מדינה שמזג האוויר בה חם ונעים ואשר יש בה מלונות בהם אפשר לנוח משגרת היום יום. לאחר שתבחרו את מטרת הטיול, יהיה קל הרבה יותר להמשיך בתכנון.

בחירת היעד כשמתכננים נופש כשר למהדרין בחו"ל

לאחר שתבחרו את מטרת הטיול, יהיה הרבה יותר קל לבחור את היעד. בשלב זה חשוב לדעת, כי היום יש לא מעט יעדים אשר הותאמו לנופשים שומרי כשרות, ואשר ניתן למצוא אליהם מועדי טיסות שאינם נופלים על שבת.

יעדים כאלה הם למשל ניו יורק, צפון איטליה, ברצלונה, רומא ועוד.

מיקום

אם אתם מתכננים נופש לדתיים בחו"ל בשבת, חשוב לוודא שמיקומו של בית המלון יאפשר לכם לטייל באזור רגלית ולהתרשם מאתרים.

אחרי הכל, אפשר אמנם לבלות את כל השבת בחדר המלון, אבל לרוב האנשים יהיה נעים יותר לצאת ולטייל. אם כבר מדברים על מיקום, כדאי, כמובן, לבחור בית מלון אשר ממוקם בסמוך לבית כנסת (או שמפעיל בית כנסת במתחם שלו), על מנת שלא תצטרכו לחפש בנרות פתרונות שיסייעו לכם באמירת התפילות.

אם כבר בנרות עסקינן – אם אתם מתעתדים לשהות בחו"ל בימי שישי ושבת, כדאי לקחת מהבית נרות שבת ונר להבדלה, כדי שתוכלו להמשיך לקיים את המצווה.

נופש כשר בחו"ל

שמירת כשרות במהלך חופשה כשרה בחו"ל

אם אתם שומרי כשרות מהדרין ורוצים לתכנן נופש כשר למהדרין, יש לכם, באופן עקרוני, שתי אפשרויות. האחת – להחליט שמצטיידים באוכל כשר מישראל; זאת אפשרות בהחלט ריאלית, אבל מכיוון שאוכל כזה מבוסס בעיקרו על לחם וקופסאות שימורים, הדבר יהיה פחות מהנה בחופשה כזאת, בעיקר אם אתם נוסעים עם ילדים.

האפשרות השנייה היא להחליט שעושים בדיקות ובירורים מקדימים, ואוכלים אוכל כשר שרוכשים או מזמינים בארץ היעד. חשוב לדעת, שהיום בהרבה מאוד ארצות יש בתי מלון בהם ניתן להשיג אוכל כשר. כמובן שאפשר לברר עם נציג מטעם בית המלון גם אם לא מכינים את האוכל בשבת, ואם אכן כך – ניתן לבחור במלון כזה ללא חשש. אם אתם מתכננים נופש מהדרין בעזרת סוכנות נסיעות המתמחה בתחום של נופש כשר בחו"ל, נציג הסוכנות יוכל לעשות את כל הבירורים עבורכם.

אולי יעניין אותכם גם אוכל כשר בקפריסין.

ואם כבר מדברים על כשרות, חשוב שתדעו שאם יש לכם טלפון חכם כשר, אתם יכולים להוריד אליו אפליקציות שונות שיסייעו לכם לדעת אם מוצר מסוים הוא כשר. אפליקציות אלה עובדות ברובן באמצעות סריקת הברקוד שנמצא על גבי המוצר, אשר לאחריה תוצג לכם על גבי המסך התשובה לשאלה, ואם המוצר אכן כשר – יוצג גם סוג הכשרות המלא.

נופש לדתיים בחו"ל

מסעדות כשרות

– כמובן שרצוי שהמלון שלכם יהיה ממוקם באזור שיש בו מסעדות המגישות אוכל כשר על מנת שתוכלו להיות בטוחים שאכן יצאתם אל נופש כשר למהדרין. על מנת שאכן כך יהיה, ובהנחה שאין לכם קרובי משפחה במקום שאליו אתם מגיעים אשר יכולים להגיד לכם בדיוק איזו מסעדה כשרה ואיזו לא – כדאי להיוועץ עם סוכן נסיעות המתמחה בתחום. סוכן נסיעות כזה יוכל להגיד לכם בדיוק איזה מלון כדאי לכם לבחור כדי שיהיו לכם מסעדות כשרות במרחק הליכה, וברוב המקרים יוכל גם להמליץ לכם על הטובות שבהן.

דירה

– במקום לשהות בבית מלון, אתם יכולים לבחור לשהות בדירה וליהנות מכל היתרונות של הבחירה. כשאתם בוחרים באפשרות הזאת נופש לדתיים בחו"ל יכול להרגיש כמו בבית. וזאת אווירה אחרת לגמרי, ומכיוון שאין ארוחות כלולות – אתם יכולים לקנות ולבשל בעצמכם. בדרך זאת אתם יכולים להיות בטוחים שהאוכל לא הוכן במהלך השבת ושהוא כשר, ולמעשה, הרבה מאוד משפחות דתיות וחרדיות מצאו שזאת הדרך הנוחה, המשתלמת והכשרה ביותר.

כלים

– על מנת להיות בטוחים שאתם אוכלים בכלים כשרים, בין אם בחדר האוכל שבמלון, בין אם במסעדה ובין אם בדירה שבחרתם לכם, כדאי לארוז במזוודה גם כלי אוכל שאתם בטוחים שעומדים בכל תקנות הכשרות שאתם מקפידים עליהן. סכו"ם, סיר, מחבת ואם תרצו גם צלחות או צלחות חד פעמיות, ואתם מוכנים לצאת לטיול שלכם שיספק לכם נופש כשר למהדרין מכל הבחינות.

נופש לדתיים בחו"ל

חבילות טיסה כשרות

– הרבה מאוד חברות המתמחות בתחום של נופש כשר בחו"ל מציעות היום חופשה כשרה במלוא מובן המילה. חופשה כזאת כוללת גם טיסות שאינן יוצאות ואינן באוויר במהלך השבת וגם אוכל כשר שמסודר לכם לאורך כל תקופת החופשה. אמנם, חבילות כאלה יהיו יקרות יותר מהחבילות הסטנדרטיות, אבל הן יחסכו לכם הרבה מאוד חששות, דאגות וכאבי ראש, והרבה פעמים זה שווה.

אם לסכם את רשימת הטיפים הזאת, הרי שבהחלט אפשר לצאת היום אל נופש כשר בקפריסין ובחו"ל בכלל. כל מה שצריך הוא לבצע הכנה מוקדמת קטנה מראש, לקחת אתכם את הציוד אשר יסייע לכם בשמירה על כשרות כמו מעט מוצרי מזון כשרים, כלי בישול וסכו"ם, ואפשר ליהנות מטיול בעולם ממש כמו כולם.

אחרי הכל, טיול כשר בחו"ל מצריך בעיקר שמירה על אוכל כשר, ואת זה אפשר גם להביא מהבית אבל גם למצוא ברשתות השיווק ואפילו בסופרים ומכולות. באשר ללבוש – אתם מביאים אותו אתכם, ובאשר לפעילות במהלך השבת – אתם יכולים להישאר בחדר או פשוט לצאת לטייל.

כהנא גרופ לשירותכם

כהנא גרופ מתמחה בשיווק טיסות, מלונות וחבילות נופש כשר בחו"ל לשומרי מסורת, נופש לדתיים בחו"ל וכן לחרדים. ברשות הצוות שלנו נמצא כל המידע אודות טיסות, מלונות שמספקים אוכל כשר, מסעדות כשרות ברחבי העולם ועוד, והם ישמחו להמליץ לכם על יעדים ולתכנן את הטיול ביחד אתכם.

אוהבים לראות יהודים שמחים

המטרה שלנו בכהנא גרופ היא לשמח כמה שיותר יהודים, ולהצליח לתכן עבור כמה שיותר מהם טיול כשר (וגם כשר למהדרין). בדיוק לשם כך אנחנו מציעים חבילת שירותים שבעזרתה תוכלו לא רק לתכנן טיול נופש כשר בחו"ל ואפילו של נופש כשר למהדרין, שמאפשר לכם לשמור על מנהגי הכשרות והדת שלכם מבלי להתפשר על הנאה מכל רגע, אלא גם לחוות אותו במציאות – מ-א' ועד ת'. כל זאת בזכות:

נופש כשר למהדרין בחו"ל

החבילות הכשרות שלנו

– בין הנופשונים הכשרים שלנו תוכלו למצוא נופש כשר באיטליה, בצרפת ועוד. חובבי הסקי שביניכם יוכלו לסגור דרכנו חופשת סקי מלאה בוואל טורנס, אחד מאתרי הסקי הנחשבים ביותר בעולם, חובבי האתגרים יוכלו לצאת דרכנו לחופשה באלפים ומי שמעוניין בנופש ים תיכוני יוכל למצוא חבילות נופש כשרות ביוון ובקפריסין. אנחנו יכולים להציע חכם חבילות נופש כשר למהדרין הכוללות מטבח כשר מיוחד עם משגיח כשרות צמוד, אוכל כשר למהדרין, תפילות במניין, בריכה בשעות נפרדות, טיולים ואטרקציות באווירה חרדית ובאופן כללי – חוויית חו"ל חרדית כשרה למהדרין שמתאימה לציבור הדתי-חרדי.

ההתאמה שלנו אליכם

– אתם מספרים לנו איך בדיוק אתם רואים את הנופש שלכם, ואנחנו מציעים לכם טיולים או נופשונים של נופש כשר בחו"ל, המתאימים להעדפות האישיות שלכם.

השירות שלנו

– הצוות שלנו עומד לשירותכם לאורך כל הדרך, מתוך מטרה לעשות כל שביכולתנו על מנת שהטיול שלכם יענה על הציפיות שהיו לכם ואפילו – יעלה עליהן. אתם מוזמנים לפנות אלינו בכל עניין ושאלה, ונעשה כל מה שאפשר על מנת לעזור ובכל מקרה – תמיד ניתן לכם תשובה.

לקבלת מידע נוסף על טיולי נופש כשר בחו"ל או נופש כשר למהדרין – אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר טלפוני או דרך האתר והנציגים שלנו ישמחו תמיד לעמוד לשירותכם.